Ankamed OSGB

0 232 376 26 52

Tesislerde Çalışanlar İçin 10 İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmeti Önerisi

 

 

Bu ortamda çalışan kişiler kendilerini ve çalışanlarını korumak için hangi adımları atabilirler?

Su arıtma tesisleri, suyu insan tüketimi için güvenli hale getirmek için arıtan ve arıtan tesisler olarak lanse edilebilir, ancak kabul edelim; ayrıca işçileri ölümcül şekilde yaralayabilecek kazalar ve yaralanmalar için üreme alanlarıdır.

Bir su arıtma şirketi, çalışanlar için ciddi risk oluşturan bir dizi ekipmana, kimyasala ve prosedüre güvenmektedir. Bu çalışanlardan biriyseniz, kazaları önlemek için kendinizi gerekli beceri ve bilgilerle donatmanız önemlidir.

1. Uygun KKD giyin. Bir işyeri trajedisinin bir sonraki kurbanı olmaktan kaçınmak için her zaman uygun KKD giydiğinizden emin olun. Sırf güvenlik teçhizatından yoksun kaldınız diye zararlı kimyasallara, biyolojik maddelere veya fiziksel tehlikelere maruz kalmak istemezsiniz. Eldivenler, gözlükler, solunum cihazları ve diğer KKD’ler bu tehlikelere karşı savunmalarınızdan biri olacağından en iyi arkadaşlarınız olmalıdır.

2. Tüm güvenlik prosedürlerini ve yönergelerini izleyin. Ancak güvenlik tertibatı tek başına kesmez. Ayrıca, su arıtma tesisiniz tarafından uygulanan tüm güvenlik prosedürlerine ve yönergelerine uymanız gerekir. Evet, kimsenin okumak veya takip etmek istemediği o sıkıcı protokoller. Bir sebep için oradalar ve bu sebep sizi hayatta ve iyi tutmak. Bu yüzden onları okuyun, anlayın ve sanki hayatınız buna bağlıymış gibi izleyin çünkü öyle.

3. Makinelere takılabilecek bol giysiler giymekten veya takı takmaktan kaçının. Elbette, bir kolyenin veya bileziğin sizi havalı gösterdiğini düşünebilirsiniz, ancak bir makine parçasına takıldığında o kadar havalı görünmeyecek ve ciddi yaralanmalara yol açacaktır. Moda ifadelerini başka bir zamana saklayın ve herhangi bir aksesuar olmadan uygun kıyafetler giyin.

4. Kimyasallar veya makineler gibi potansiyel tehlikelerin farkında olun . Kazaları önlemek için uygun önlemleri alın. Hiçbir şeyi hafife almayın ve her şeyin güvenli olduğunu varsaymayın. Su arıtma tesislerinde, doğru şekilde kullanılmadığı takdirde tehlikeli olabilecek çok çeşitli kimyasallar ve makineler kullanılır. Bu nedenle, her zaman dikkatli olun ve çevrenizin farkında olun.

5. Tüm kimyasalları uygun şekilde etiketleyin ve saklayın. Yanlışlıkla maruz kalmamak için tüm kimyasalları uygun şekilde etiketleyin ve saklayın. Dikkatsizliğinizin ölüm sebebi olmasına izin vermeyin. Tüm kimyasalların doğru şekilde etiketlendiğinden ve belirlenen alanlarda saklandığından emin olmak için zaman ayırın. Kimyasalların depolanması ve işlenmesi ile ilgili üreticinin talimatlarına uyun. Kimyasalları karıştırıp feci sonuçlara yol açabilecek bir patlamaya neden olmak istemezsiniz.

OSGB - Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri